Kuvvetli Yağışlar Sonrası HBB İl Genelinde Müdahalelerde Bulunuyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi, son günlerde il genelinde etkili olan olumsuz hava koşullarının sebep olduğu sorunlarla mücadele kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Şiddetli yağışlardan dolayı teyakkuza geçen HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı; Defne, Samandağ ve Altınözü ilçelerinde ortaya çıkan olumsuzluklara karşı hızlı bir şekilde müdahalelerde bulunuyor.
Büyükşehir ekipleri; Samandağ’da Meydan ve Yoğunoluk Mahalleriyle birlikte Defne’de Ballıöz ve Harbiye Mahallelerinde vatandaşlarınulaşımda zorluk çektiği çamurlu ve çukurlu yollarda stabilize malzeme serimi ile yol düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi.
Ayrıca Altınözü Kansu Mahallesi’nde bulunan Kansu İlköğretim ve Ortaokuluna ait bahçenin zemininde sağanak yağıştan dolayı oluşan çukur ve çöküntüler,dayanıklı dolgu malzemeleriyle dolduruldu. Bu çalışma sayesinde daha sağlam ve daha kullanılışlı bir duruma getirilen okul bahçesinin zemini, öğrenciler için de keyifli vakit geçirebilecekleri daha güvenli bir ortam haline getirildi.
HBB yetkilileri, halkın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla her türlü afete karşı önlem alıp müdahale etmeye devam edeceklerini belirtti.
Benzer Haberler
MEZARLIK İÇİNDE ULAŞIM GOLF ARAÇLARIYLA SAĞLANDI
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI CEVDET YILMAZ HATAY’DA İNCELEMELERDE BULUNDU
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Çalışkan, Depremzedelere Verilen Yardımın Kesilmesine Tepki Gösterdi
HBB’den Şehit ve Gazi Ailelerine Ziyaret
HBB’den İl Genelinde “Yol” Seferberliği
HBB VE CONCERN WORLDWIDE İŞBİRLİĞİ İLE KÜÇÜK ESNAFA HİBE DESTEĞİ
Çevre Düşmanları Kirletiyor, Gençler Temizliyor
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Çalışkan “Tasarruf Paketi Yerel Basını Vurdu”