İskenderunspor İskenderun’daki tesislerinde antrenmanlara başladı

Pazar günü Osmaniye stadında İnegöl spor ile karşılaşan İskenderunspor uzun bir aradan sonra taraftarının önüne çıktı ve bu maçta on ikinci adam desteğini arkasına alarak verdiği mücadelede taraftarını galibiyetle sevindirdi. Taraftarıyla buluşan turuncu-mavililer Osmaniye’deki maçı galibiyetle taçlandırdığı ilk buluşmanın ardından hafta başında kendi tesislerinde idmana çıktı.

Oyuncularla sahada antrenman öncesinde kısa bir toplantı yapan Teknik adam Koray Palaz, alınan galibiyetin sevincini diğer maçları alarak da sürdürmeleri gerektiğini ifade ederek “Sizlere inancım tam” diyerek maçın adamı seçilen Enes Soy’a da hediye verdi.

İskenderunspor Teknik Direktörü Koray Palaz, İskederun.org ekibine maçın değerlendirmesini yaparak “Bizimi için maçın birkaç tane hikâyesi var. Bence en değerli hikâyesi şu: Sonuçta bu şehir ülkemizin bir daha asla yaşamasını istemediğimiz bir felaketi yaşadı. Bastığımız her toprağın ne kadar kıymetli, değerli olduğunu biliyoruz. Oyuncularıma hafta arası yaptığım konuşmalara da ilk önce bunun önemini, burada yaşayan binlerce yaşayan insanlara moral motivason kaynağı olması gerektiğini, bunun öneminin ne kadar değerli olduğunu anlatmaya çalıştık” dedi.

TAKIM 8 AYDIR DEPLASMANDA

İşin saha dışı beklentilerine karşılık verildiğinin de altını çizen Teknik adam Palaz “Taraftarlarla kucaklaşmak güzel bir duygu, çünkü takım sekiz aydır deplasmanda, tekrar şehre dönüp burada bir düzen oturtturmak, bir şeyleri doğru planlamak, hem antrenman açısından, hem müsabakaya hazırlık açısından çok kıymetli ve değerli olduğunu düşünüyorum. İstanbul’da yapılan hazırlıkların bir kısmı halı sahalarda, bir kısmı çok kötü şartlarda takım çalıştı. İlk resmi maçım aslında dün sayılır. Çünkü daha önceki müsabakaya iki antrenmanla çıktık. Galibiyet her zaman için insanın moralini motivasyonunu yüksek tutan bir şey. Oyuncu grubunun bu anlamda geçen haftaki çalışmalarından memnunum”  diye konuşu.

Oyun olarak bakıldığında üstünlük kendilerinde olduğunu vurgulayan turuncu-mavili ekibin teknik direktörü Palaz “Son haftalarda çıkışı olan, üç maçı üst üste kazanan İnegöl’le kendi sahamız ve seyircimiz önünde oynadık. Sıcak bir havaydı, bunun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Kapasite olarak takımımız istediğimiz seviyede değil, oraya getirmek için uğraşacağız. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Ama iyi yoldayız, bence önemli olan bu kısmı, iyi yolda olmak, oyuncuların kendilerini iyi hissetmesi. Maça dönersek ilk yarı hakimiyet bizdeydi. Pozisyon vermeden oynadık ilk yarıyı. İkinci yarının başında daha erken golü bulabilseydik, maçı bir tık daha rahat bitirebilirdir. On- on beş dakika baskılar yedik. Ama o arada golü bulamadı rakip, bu da bizim lehimize oldu. Ciddi efor sarf eden oyuncularımız oldu. Oyuncularımı da tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.      

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Nöbetçi Eczaneler

Dörtyol nöbetçi eczaneleri