HBB’nin Futbol Turnuvasında Zafer Hatsu Ekibinin Oldu

İl genelindeki 30 futbol takımının sporun bütünleştiricive birleştirici gücünü yansıtmak amacıyla mücadele ettiği turnuvada, final maçı tamamlandı.  

Depremi unutturmak, moral ve motivasyonu arttırmak için HBB Esentepe Baba Kerim Futbol Sahası’nda gerçekleşen maçlarda takımlar, şampiyonluk ve dereceye girmek için kıyasıya rekabet etti. 

Final maçında HATSU; Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü 3-2 yenerek kupanın sahibi ve turnuvanın şampiyonu oldu. 

Üçüncülük mücadelesi için sahaya çıkan Medeniyetlerspor; Yeniçağsporu 5-2 geride bırakarak turnuvanın üçüncüsü olmaya hak kazandı. 

Ayrıca şehrin amatör kulüplerinin yönetici ve hocalarından oluşan karma “kırmızı beyaz” protokol ekibinin oynadığı gösteri maçı, renkli görüntülere ev sahipliği yaparken oyuncular; sporda centilmenlik, kardeşlik ve barış vurgusu yaptı.

Final maçını tribündenhemşehrileriylebirlikte izleyen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof.Dr. Nazan Savaş, maç sonunda düzenlenen ödül törenine de katıldı.

Ödül seremonisinde konuşan Başkan Savaş, "Deprem sonrası şehrimizin ve insanlarımızın normalleşmesini amaçlayan bu organizasyona renk katan ve emek harcayanbütün futbolcu, yöneticive hakemlerimizi tebrik ediyorum. İki takımın da çok güzel oynadığı kıran kırana bir final karşılaşması oldu. Tabii ki finalin sonunda bir takım galip geldi ama ben her iki ekibi de kutluyorum.” dedi. 

Başarısını kupa ile taçlandıran HATSU ekibine ödüllerini Başkan Savaş, ikincilik kürsüsüne çıkan Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü futbolcularına da Başkanvekili Fedai Yücedal verdi.

Üçüncülük sevinci yaşayan Medeniyetlersporödüllerini Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Emine Atmaca'dan, dördüncü olan Yeniçağsporcuları ise Turnuva Tertip Kurulu Üyesi Mustafa Yıldırım'dan aldı. 

Hataylı futbolseverlerin yoğun ilgi göstererek tribünleri doldurduğu Cumhuriyet ve Atatürk Kupası finali, Cumhuriyetin 100.Yılı’na yakışır bir atmosferde sona erdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Nöbetçi Eczaneler

Dörtyol nöbetçi eczaneleri