HBB Başkan Adayı Çalışkan “Uzun Çarşı'yı Hatay’ın Gözdesi Yapacağız”

Esnafla sohbet edip sıkıntılarını dinleyen Çalışkan, Uzun Çarşı ruhunun yeniden kazandırılacağını, sembolik değere sahip bu yerin tarihi ve turistik mekanların vazgeçilmez gözdesi haline getireceğini söyledi. 

ESNAFIN SIKINTILARI VE BEKLENTİLERİ 

Ziyaret sırasında çarşı esnafı, en büyük sıkıntılarının özellikle kış aylarında yaşanan yağmur ve çamur sorunu olduğunu dile getirdi. Yıllardır devam eden altyapı yetersizliklerinden bıktıklarını ifade eden esnaf, yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi. 

Uzun Çarşı'nın belirsizliği yerel esnafımızı da tedirgin ettiğini belirten Çalışkan, her yönetici farklı bilgi vermektedir. Şayet burası geçici bir süreliğine taşınacaksa bile, taşınacak yerin esnafın iş yapmasına uygun olması sağlanmalıdır. Ev gibi tek kapıda dükkan olmaz; vitrin gerek, teşhir yeri müşteriye hitap etmesi gerektiğini ifade etti.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Çalışkan, esnafın sorunlarını dikkatle dinledi ve çözüm için şunları söyledi: 'Antakya'nın kalbini yeniden canlandırarak şehrimiz için tarihi ve turistik mekanların vazgeçilmez gözdesi haline getireceğiz. Altyapıya ilişkin çalışmalara öncelik vererek özellikle kış aylarında yaşanan yağmur ve çamur sorununa son vereceğiz.

Çarşının tarihi ve turistik potansiyelini değerlendirmek için restorasyon çalışmaları yapacağız ve tanıtım faaliyetleri yürüteceğiz. Esnafımıza yönelik kira desteği ve vergi indirimleri gibi maddi destekler sunarak ekonomik sıkıntılarını hafifleteceğiz."

ESNAF UMUTLU

Çalışkan'ın ziyareti çarşı esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı. Esnaf, Çalışkan'ın sorunlarına  çözüm bulacağına inandıklarını ifade etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Nöbetçi Eczaneler

Dörtyol nöbetçi eczaneleri