HBB Başkanı Savaş “Adayını Çeken Adalet Partisi Genel Merkezine Teşekkür Ediyorum”

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın Günaydın, “MYK, GİK ve Genel Başkanımızın ortak görüşüyle Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı Atatürkçü kimliğe sahip ve şehrin demografik yapısının korunmasına karşı soyadına uygun şekilde savaş veren Sayın Lütfü Savaş’ı desteklemek için adayımızı çekme kararı almış durumdayız.” dedi.

 Suriyeli sığınmacılarla ilgili partilerinin kaygılarını anlatan Günaydın, “Lütfü Savaş’ın tecrübesi, bilgisi ve Hatay'ın problemlerini bilerek Hatay'ın yeniden inşasında büyük görev alacağını görüyor, kendisine seçimlerde başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

SAVAŞ: ADALET PARTİSİ AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM 

HBB Başkanı Savaş da konuşmasında, Hatay’da yangın, pandemi ve depremlerden dolayı zorlu süreçlerden geçtiklerini hatırlattı.

Adalet Partisi’nin, adayının kendi lehlerine çekilmesinin değerli bir karar olduğunu kaydeden Savaş, “Gerçekten de hem ülkemiz açısından hem şehrimiz hem de farkındalık açısından çok değerli bir karardı. Adalet partisi ailesine düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ederiz.” dedi.  

SAVAŞ: HUKUK ÖNÜNDE HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ

 Başkan Savaş gazetecilerin sorularını yanıtlarken, bir gazetecinin TİP adayı Gökhan Zan’la ilgili tartışmaları hatırlatması üzerine, “Memlekette o kadar sorun var. Ekonomik sorunlar var. Hatay'da barınma, eğitim, işsizlik sorunları var. Tüm Türkiye’de enflasyon sorunu var. Biz, ülkemizin ve Hatay’ın sorunlarıyla ilgileniyoruz sadece.

Sadece ve sadece Hatay’ın gelmiş olduğu pozisyon ve sonraki durumuyla ilgileniyoruz.

Bizim dışımızdaki olan olaylar bizi çok ilgilendirmiyor ama şahsım ve belediyemizle ilgili iftiraları hukukçu arkadaşlarımız inceliyor. Hukuki çerçevede hazırlıkları yapıyoruz. Hukuk önünde hakkımızı arayacağız.” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, AP yönetimini aldıkları karar dolayısıyla kutlarken, CHP İl Başkanı Hakan Tiryaki, “Köklü bir parti olan AP’nin kararı bizim için kıymetli.” dedi.  

Adalet Partisi HBB Adayı Orhan Dede ise Hatay’ın birlik ve beraberliği için adaylıktan çekildiğini bildirip Başkan Savaş’a destek olacaklarını kaydetti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Nöbetçi Eczaneler

Dörtyol nöbetçi eczaneleri