Enerji Bakanı Bayraktar, Dörtyol Belediye Başkan Adayı Ömer Oğuz Uçar’ın Verdiği İftar Programına Katıldı

Cumartesi pazarı alanında verilen iftar programına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Cumhur İttifakı Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Kemal Karahan, Lütfi Kaşıkçı, MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay, Cumhur İttifakı Dörtyol Belediye Başkan Adayı Ömer Oğuz Uçar, Cumhur İttifakı ilçe başkanları ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

6 Şubat 2023 depremlerinin ardından iftar sofrasında bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Bayraktar, Dörtyol’un enerjideki önemine dikkat çekti.

Türkiye’yi yeni yüzyıla taşımak, daha güçlü, müreffeh, etkili kılabilmek için var güçleriyle gece gündüz çalıştıklarını belirten Bayraktar, “Elbette ki bizlerin Türkiye için büyük bir hayali var. Türkiye’yi enerjide, savunma sanayinde, tarımda, gıdada bağımsız kılabilmek, kendi ayakları üzerinde duran, kendi kendine yeten büyük, güçlü bir ülke yapmak istiyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonunda enerji ve maden alanında, doğal gazda, petrolde kendi doğal gazını üreten, kendi petrolünü bulan ve onu çıkaran bir ülke haline geleceğiz inşallah. Bunun için gayret ediyoruz, çalışıyoruz” dedi.

Doğalgazın 2002’de sadece 5 şehirde olduğunu, bugün 81 ilde doğal gazın evlerde, ticarethanelerde ve sanayilerde kullanıldığını söyleyen Bayraktar, 860 yerleşim yerindeki doğal gazı, yeni dönemde bütün ilçelere, mahallelere getireceklerini anlattı.

Bu çalışmaları yürütürken belediyelerin önemine değinen Bayraktar, “Çünkü merkezi idareyle uyumlu çalışan, merkezi anlayışı içerisinde çalışan yerel yönetimlere ihtiyacımız var. Bu anlamda Hatay’ın artık bu fetret devrine bir son vermesi lazım” diye konuştu.

Bayraktar, 31 Mart’ta vatandaşların desteğiyle Hatay’ın hizmet belediyeciliğiyle, proje belediyeciliğiyle bir araya geleceğini dile getirdi.

Cumhur İttifakı’nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk’ün 1 Nisan sabahı belediye başkanı seçilerek gece gündüz vatandaşın hizmetinizde olacağını belirten Bayraktar, “Biliyorsunuz bazıları belediyede, belediye başkanlığını adeta bir geçici görev yeri, efendim yarı zamanlı iş gibi görüyor. Bizim için Cumhur İttifakı olarak AK Parti belediyeciliği, belediye anlayışımız, 7 gün 24 saat vatandaşına hizmet eden, vatandaşının herhangi bir sorunu ne ise onun yanında olan bir belediye anlayışı. İnşallah bunu sergileme fırsatını bizlere vermenizi sizlerden istirham ediyorum” ifadesini kullandı.

Bayraktar, Cumhur İttifakı’nın Dörtyol Belediye Başkan adayı Ömer Oğuz Uçar’a da destek istedi.

Hatay’ın, Türkiye ekonomisinde çok özel ve müstesna bir yeri olduğunu aktaran Bayraktar, Dörtyol’un da kendileri için enerjinin de lojistiğin de en önemli merkezlerinden birisi olduğunu söyledi.

Buradaki gençlerin hepsine iş imkanı sağlayacak şekilde ticaretin, esnafların daha iyi, daha büyüyerek gelişmesi için gayret edeceklerinin ifade eden Bayraktar, bunun için hep birlikte el birliğiyle adım atmak gerektiğini belirtti.

Bayraktar, ilçenin bazı mahallelerindeki doğal gaz ve elektrikle alakalı sorunlarının farkında olduğunu aktararak, konuyu değerlendireceklerini kaydetti.

Cumhur İttifakı Dörtyol Belediye Başkan Adayı Ömer Oğuz Uçar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Dr. Alparslan Bayraktar'ı İftar Programımızda misafir ettik. Sayın Bakanımız ilçemize müjdeler ile geldi. Tüm Mahallerimize doğalgaz, Elektrik Aboneliklerinde yaşanan problemlerin çözümü ve Altınçağ Mahallemizin Trafo sorununun çözümü için talimatlarını verdiler. Sayın Bakanımıza bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı olarak hem Dörtyol'u hem Hatay'ı yeniden ayağa kaldıracak irade çalışmalarına devam ediyor.

Hadi İnşallah” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Nöbetçi Eczaneler

Dörtyol nöbetçi eczaneleri