5 Mahallede 6 Bin 200 Metrelik Yeni Sulama Hatları Hizmete Girdi
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), 6 Şubat depremlerinin ardından Kırıkhan ilçesine bağlı 5 mahallede tarımsal sulama altyapısını güçlendirmek amacıyla yeni sulama hatları oluşturdu.
HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, depremin etkilediği ve su akışının sağlıklı olmadığı bölgelerde 6 bin 200 metrelik yeni tarımsal sulama boruları döşendi.
İlçeye bağlı Kaletepe Mahallesi\'nde bin metrelik, Saylak ve Celiller Mahallelerinde 3 bin metrelik, Bektaşlı Mahallesi\'nde bin 200 metrelik ve Karamağara Mahallesi\'nde ise bin metrelik yeni sulama hatları oluşturularak çiftçilerin verimli tarım yapmaları için gereken altyapı sağlanmış oldu.
Deprem nedeniyle zarar gören ve su akışının sağlıklı bir şekilde yapılamadığı mevcut hatların yerine yeni hatlarla yenileme yapıldığını ileten HBB yetkilileri, bölgedeki tarımsal üretimi desteklemek ve depremin yarattığı olumsuz etkileri en aza indirmek için çalışmaların devam edeceğini söyledi.
Benzer Haberler
MEZARLIK İÇİNDE ULAŞIM GOLF ARAÇLARIYLA SAĞLANDI
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI CEVDET YILMAZ HATAY’DA İNCELEMELERDE BULUNDU
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Çalışkan, Depremzedelere Verilen Yardımın Kesilmesine Tepki Gösterdi
HBB’den Şehit ve Gazi Ailelerine Ziyaret
HBB’den İl Genelinde “Yol” Seferberliği
HBB VE CONCERN WORLDWIDE İŞBİRLİĞİ İLE KÜÇÜK ESNAFA HİBE DESTEĞİ
Çevre Düşmanları Kirletiyor, Gençler Temizliyor
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Çalışkan “Tasarruf Paketi Yerel Basını Vurdu”