HBB’den Evden Hastaneye, Hastaneden Eve Ulaşım

Hatay Büyükşehir Belediyesi, gerekli tıbbi cihaz ve donanıma sahip 6 mavi şeritli hasta nakil aracıyla hasta nakil hizmetlerine il genelinde devam ediyor.

HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, acil müdahale gerektirmeyen hastaları adreslerinden alarak randevu oluşturdukları hastaneye güvenle götürüyor.

HBB sağlık ekipleri, hasta vatandaşları hastanedeki işlemleri bittikten sonra yine güvenli bir şekilde adreslerine bırakıyor. 

BAŞVURULAR 3 GÜN ÖNCE YAPILMALI 

Hasta nakil hizmetinden yararlanmak isteyen yatağa bağlı ve bakıma muhtaç vatandaşların hastane randevularından en az 3 gün önce HBB’nin 444 12 06 ve 153 numaralı telefonundan başvuru yapmaları gerekiyor. 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının sağlık ekipleri; son 20 günde il içinde 179, il dışına ise 6 hastayı hastanelere nakletti.

Yetkililer, Sağlık Bakanlığınca belirlenen teknik ve tıbbi donanıma sahip olan hasta nakil araçlarıyla, vatandaşları mesai saatleri içerisinde evden hastaneye ve hastaneden tekrar eve naklettiklerini ifade etti.

özel

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Nöbetçi Eczaneler

Dörtyol nöbetçi eczaneleri